Matvaretabell

Matvaretabell med 1570 registrerte matvarer. Viser næringsinnhold pr. 100 gram.

Trykk på tabellhodet for å sortere etter ønsket kriterier.

Navn

Proteiner

Karbohydrater

Fett

Kcal

1100% grovbrød, KIWI10.337.23.4238
2Activate Pro Blend Proteinpulver Jordbær81.55.03.5377
3Agurk, norsk, rå0.81.20.110
4Agurker, syltede0.76.10.737
5Akkar, innbakt, forfritert, fryst11.218.610.1212
6Akkar, innbakt, forfritert, stekt i soyaolje10.918.017.8278
7Akkar, tiarmet blekksprut, kokt30.20.03.3150
8Akkar, tiarmet blekksprut, rå15.40.01.777
9Alaska pollock17.20.00.876
10Ananas, hermetisk, med egen saft0.312.20.052
11Ananas, hermetisk, med sukkerlake0.516.50.070
12Ananas, rå0.410.10.247
13And, kjøtt med skinn, ovnstekt17.50.049.7517
14And, kjøtt med skinn, rå13.10.037.3388
15And, kjøtt uten skinn, ovnsstekt26.30.08.7184
16And, kjøtt uten skinn, rå19.70.06.5137
17Ansjos, hermetisk12.512.113.1216
18Appelsin, rå0.97.20.137
19Appelsinjuice0.610.00.043
20Appelsinsaft, drikkeferdig0.18.40.034
21Appelsinsaft, ublandet0.541.80.0169
22Aprikos, hermetisk, med sukkerlake0.416.10.169
23Aprikos, rå0.97.20.136
24Aprikos, tørket4.843.40.7242
25Aramso Kebab Dressing HOT0.83.248.7454
26Artiskokk, rå2.81.30.227
27Asparges, hermetisk, avrent3.11.70.224
28Asparges, rå3.11.10.222
29Aubergine, rå1.22.20.523
30Avocado, rå1.90.519.5196
31Avokado1.90.423.5221
32Axa Go'dag fruktmüsli, Ekstra mye frukt9.065.05.0357
33Axa Go’dag Fruktmüsli10.064.03.0330
34Bacon, kalkunbacon18.01.06.0130
35Baconcrisp47.90.246.0606
36Bacongull, maarud65.03.528.5510
37Baconost, smørbar16.00.018.0226
38Baguett fin, halvstekt type, stekt9.950.61.4260
39Bakepulver5.234.00.0157
40Balsamico dressing, Idun0.56.525.0256
41Banan, rå1.118.10.383
42Bankekjøtt, salt15.90.04.3102
43Bayonneskinke, kokt21.20.015.9228
44Berlinerbolle, kjøpt6.342.813.6323
45Bernaisesaus, av pulver, tilberedt2.56.521.0225
46Betasuppe, av pulver, tilberedt1.57.50.544
47Biff stroganoff15.03.518.9245
48Biff, Strimlet, Nordfjord22.50.01.7105
49Biola, fettfri syrnet melk, jordbær, mild smak3.08.70.147
50Biola, syrnet melk, blåbær, mager2.811.60.158
51Biola, syrnet melk, naturell3.24.41.544
52Birkebeinerbrød, kjøpt8.342.42.8240
53Bixit Turbar, Sjokolade7.056.022.0460
54Bjørn havregryn, lettkokte, AXA13.061.07.0376
55Bjørn havregryn, store, AXA13.061.07.0376
56Bjørnebær, rå0.76.40.443
57Bladsalat, norsk, rå1.20.70.110
58Blod, okse, rå18.80.00.277
59Blodpudding10.024.313.7261
60Blomkål, bønner, erter, gulrot, fryst2.44.30.336
61Blomkål, erter, gulrot, fryst2.64.80.439
62Blomkål, kokt1.92.30.224
63Blomkål, norsk, fryst1.92.20.222
64Blomkål, norsk, rå1.92.30.223
65Blomkål/brokkolisuppe, Rett i koppen, tilberedt1.05.51.542
66Blomkålsuppe, av pulver, tilberedt1.54.51.035
67Bløtkake med krem, syltetøy5.129.419.3313
68Bløtkake med krem, syltetøy, marsipanlokk5.329.125.2368
69Blåbær, frosne, Rema 10001.07.01.050
70Blåbær, rå1.07.50.951
71Blåbærsyltetøy, Nora0.446.00.4190
72Blåbærsyltetøy, uten sukker, Lerum0.815.00.759
73Blåkveite, rå17.60.013.2189
74Blålange, rå15.70.00.164
75Blåskjell, hermetisk, avrent15.80.02.586
76Blåskjell, rå10.40.01.454
77Bogskinke, hermetisk16.80.07.2135
78Bokhvete, hele korn11.960.42.0319
79Bokhvete, mel, lyst7.170.42.0332
80Breiflabb filet, kokt19.80.00.180
81Breiflabb, rå15.80.00.164
82Brekkbønner1.73.40.127
83Brelett7.02.040.0396
84Brelett oliven7.02.040.0396
85Bremykt1.01.082.0746
86Bremykt, flytende0.30.581.0732
87Brennevin, 40 vol-% alkohol0.02.00.0243
88Brennevin, 60 vol-% alkohol0.00.00.0365
89Brie, ost17.00.033.0365
90Bringebær, dypfryst, Rimi1.05.40.5157
91Bringebær, frosne, eldorado1.13.20.429
92Bringebær, rå1.13.20.429
93Bringebærsyltetøy, Naturlig lett, Nora0.528.10.2122
94Bringebærsyltetøy, Rema 10001.041.00.5170
95Bringebærsyltetøy, uten sukker, Nora0.616.60.269
96Brisling, i olje, hermetisk, avrent18.30.020.9261
97Brisling, i tomat, hermetisk15.02.714.7203
98Brisling, rå12.40.017.6208
99Brokkoli, fryst2.81.90.327
100Brokkoli, importert, rå2.82.10.328
101Brokkoli, kokt3.22.10.330
102Brokkoli, norsk, rå3.21.90.328
103Brokkoli, uspesifisert, rå3.02.00.329
104Brosme, rå16.10.00.266
105Brownies med sjokoladeglasur, kjøpt4.054.220.2421
106Brun saus, av blokk, tilberedt1.05.53.558
107Brun saus, kjøttkakesaus, av pulver, tilberedt1.05.51.035
108Brun saus, med løk, av pulver, tilberedt1.05.51.540
109Brunost, Ekte geitost12.038.027.0443
110Brunost, Fløtemysost11.038.027.0439
111Brunost, Fløtemysost, lettere11.048.016.0380
112Brunost, Gudbrandsdalsost11.039.029.0461
113Brunost, Gudbrandsdalsost, lettere11.048.016.0380
114Brunost, Litago11.038.027.0439
115Brunost, uspesifisert type11.040.127.4451
116Brus, kunstig søtet, light, lett0.00.00.00
117Brus, med sukker0.010.00.040
118Brød, 1/2 sammalt mel, sk melk9.642.01.4230
119Brød, 1/2 sammalt mel, vann8.840.91.4222
120Brød, 1/3 sammalt mel, sk melk9.443.11.4232
121Brød, 1/3 sammalt mel, vann8.742.01.3224
122Brød, 1/4 sammalt mel, sk melk9.443.71.3232
123Brød, 1/4 sammalt mel, vann8.642.61.3225
124Brød, 100% sammalt mel, sk melk10.839.81.7234
125Brød, 100% sammalt mel, vann9.237.61.7219
126Brød, 2/3 sammalt mel, sk melk10.542.01.6237
127Brød, 2/3 sammalt mel, vann9.039.81.5222
128Brød, 3/4 sammalt mel, sk melk10.641.51.6237
129Brød, 3/4 sammalt mel, vann9.039.31.5221
130Brød, grovbakst, 40% sammalt mel8.442.82.6239
131Bukett-grønnsaker, fryst, eldorado2.04.00.430
132Bulgurgryn, kokt4.327.74.7176
133Bulgurgryn, tørr10.862.52.3329
134Buljong, kjøtt, tilberedt0.40.10.13
135Buljongpulver17.09.04.5144
136Burgerost23.00.028.0344
137Byggmel8.660.61.1302
138Byggris, Boil in bag, Møllerens8.862.53.0340
139Byggryn8.662.91.1317
140Bønnegryte, vegetarisk4.69.90.469
141Bønnekarbonader, stekt i soyaolje7.013.712.7202
142Bønner grønne, fryst1.83.00.228
143Bønner i tomatsaus, x-tra4.011.00.575
144Bønner, brune, kokt8.817.40.6123
145Bønner, brune, tørre22.044.61.5313
146Bønner, grønne, rå1.73.40.127
147Bønner, hvite, i tomatsaus, hermetisk4.814.30.695
148Bønner, hvite, tørre22.041.41.6300
149Bønner, mung, tørre23.938.31.1286
150Bønner, røde, tørre22.136.71.4276
151Camembert ost, lettere25.00.111.0199
152Camembert, ost19.00.027.0319
153Carbo Fuel, nøytral0.595.40.1381
154Cashewnøtter, uten salt17.718.148.2589
155Champignon, rå 3.60.30.322
156Champignon, skivet Rema 10002.50.10.120
157Chapatti brød, sammalt mel9.740.61.8235
158Cheddar, ost26.00.032.0392
159Cheeseburger, med brød, dressing mv, kjøpt13.424.310.6249
160Cherimoya, rå1.311.70.460
161Chevre naturell15.01.030.0334
162Chili, rød1.84.20.330
163Chorizo, Taga24.03.041.0470
164Chunky Salsa, Santa maria, Tex Mex1.55.50.336
165Coca Cola0.010.60.042
166Cocosa extra virgin0.00.0100.0893
167Cocosa pure coconut oil0.00.0100.0893
168Corn flakes7.981.60.7371
169Corn flakes, søt, type Frosties5.286.00.9377
170Cottage Cheese ost12.71.54.396
171Cottage Cheese ost, mager13.02.12.079
172Cottage cheese, ananas/passion, Keso10.010.03.0100
173Cottage cheese, Keso11.02.51.570
174Cous-cousgryn, kokt5.128.65.0184
175Couscousgryn, tørr12.863.60.6321
176Crème Chérie mykost14.00.231.0336
177Creme fraiche2.22.935.0335
178Creme fraiche, lett, Tine2.85.018.0193
179Croissant uten fyll, kjøpt8.543.721.4404
180Crusli solfrokost, Quaker7.067.015.0445
181Cultura, syrnet melk, bringebær2.910.81.366
182Cultura, syrnet melk, naturell3.34.41.544
183Cultura, syrnet melk, pære2.911.21.368
184Daddel, tørket2.868.00.2301
185Delfiakake4.724.942.9508
186Dip saus, søtsur Barbeque saus0.522.60.496
187Donuts med sjokoladeglasur, kjøpt6.233.337.3497
188Dressing 3% fett, thousand Island0.511.82.975
189Dressing, fransk fettfri, Idun0.112.00.150
190Dressing, majonestype, 15 % fett2.511.517.0209
191Dressing, majonestype, 30% fett1.018.131.5360
192Dressing, majonestype, 40% fett1.010.540.0406
193Dressing, majonestype, 55% fett3.94.254.0518
194Drue, blå, rå0.711.70.253
195Drue, grønn, rå0.716.00.270
196Drue, uspesifisert, rå0.713.80.262
197Druejuice0.311.10.146
198Druesukker0.091.00.0370
199Duo, lys sjokoladeyoghurt og nøttecrisp4.020.98.7179
200Edamer, ost27.00.027.0351
201Eddik 7%0.00.00.00
202Edelost, Brie, Kavli14.00.017.0209
203EFA Omega Olje, Tech Nutrition0.00.093.0837
204Egg, eggehvite, rå10.20.40.042
205Egg, eggeplomme, rå15.80.227.1308
206Egg, fra frittgående høns, kokt12.00.310.2141
207Egg, fra frittgående høns, rå12.00.310.2141
208Egg, kokt12.40.310.2143
209Egg, rå12.40.310.1142
210Egg, stekt i myk margarin13.30.314.6186
211Egg, stekt i smør13.40.414.7188
212Egg, stekt i uspesifisert fett13.30.314.9188
213Egg, stekt uten fett14.00.310.9155
214Eggedosis9.723.37.5200
215Eggekrem, vaniljekrem7.312.75.4129
216Eggerøre, stekt i fett11.30.314.0172
217Eggerøre, stekt uten fett11.90.39.2132
218Elg, steik, rå22.00.01.299
219Endivsalat, rå1.01.00.113
220Eple, hermetisk0.215.00.569
221Eple, importert, rå0.310.60.249
222Eple, norsk, rå0.310.00.147
223Eple, tørket0.957.20.3254
224Eple, uspesifisert, rå0.310.60.249
225Eple-pære syltetøy, Lerum0.317.00.157
226Eplejuice, Tropicana0.111.30.048
227Eplemost0.110.20.143
228Eplenektar0.110.20.142
229Eplepai2.624.411.7218
230Erteprotein81.73.21.7350
231Erter, fryst5.28.10.468
232Erter, grønne, hermetisk, avrent4.47.70.462
233Erter, gule, tørre22.041.42.1287
234Erter, gulrot, fryst3.06.10.448
235Erter, gulrot, mais, fryst3.011.00.667
236Erter, kikerter, tørre21.342.05.4329
237Erter, tørkede, hermetisk, avrent6.916.20.5107
238Ertestuing, av pulver, tilberedt8.520.01.5130
239Ertesuppe, av pulver, tilberedt3.58.01.059
240Falukorv11.05.121.1254
241Fenalår26.20.023.1313
242Fersk ferdig tagliatelle, fullkorn16.048.02.0276
243Fersken, hermetisk, med egen saft0.69.70.043
244Fersken, hermetisk, med sukkerlake0.514.00.060
245Fersken, rå1.07.60.140
246Feta, ost med geitemelk15.61.520.2250
247Fetaost, naturell, i lake, Arla Apetina15.30.221.8260
248Fiber og Frø, Coop, Goman bakeriet15.919.711.0261
249Fiberbrød, Fiberbakst, kjøpt10.141.23.2246
250Fiberfin0.031.00.0244
251Fiberhusk, Lindroos1.50.00.6173
252Fiberpasta, Sopps14.065.02.0350
253Fiberrik, type gul16.037.014.0340
254FiguActiv crunchy cranberry42.021.010.0380
255Fiken, tørket3.653.91.6269
256Finax Fiberbrødmix, Gluten- og melkefri7.064.09.0390
257Finbakstmel10.070.52.0345
258Firkornbrød, kjøpt9.540.44.8251
259Fish & Crisp, findus10.015.014.0230
260Fisk, Pangasius14.90.00.766
261Fiskeboller, hermetisk, uten kraft7.16.60.660
262Fiskeboller, kjølevare9.45.22.077
263Fiskeburger, panert, med brød, ost, saus, kjøpt9.624.211.3243
264Fiskefarse, mager fisk, rå9.24.20.962
265Fiskegrateng med egg og makaroni, ovnstekt11.27.69.0157
266Fiskegrateng med egg, ovnstekt13.54.18.7149
267Fiskegrateng med egg, ovnstekt, kjøpt9.510.33.9114
268Fiskegrateng uten egg, ovnstekt, kjøpt8.116.55.4147
269Fiskegrateng, God gammeldags, Findus9.013.05.0130
270Fiskegrateng, med egg, fryst, kjøpt8.59.23.5102
271Fiskegrateng, uten egg, fryst, kjøpt7.214.74.8131
272Fiskekaker, kjøpt9.08.04.5110
273Fiskekarbonader, laks17.32.415.8221
274Fiskekarbonader, mager fisk10.35.310.1154
275Fiskekarbonader, makrell16.12.415.2211
276Fiskekarbonader, sei14.42.44.9111
277Fiskekarbonader, sild14.12.420.8253
278Fiskepaté, laks13.54.313.8195
279Fiskepaté, mager fisk12.54.36.9129
280Fiskepinner, forfritert, fryst13.017.48.3198
281Fiskepinner, forfritert, stekt i hard margarin12.616.914.5250
282Fiskepinner, forfritert, stekt i myk margarin12.616.914.5250
283Fiskepinner, forfritert, stekt i smør12.717.014.6251
284Fiskepinner, forfritert, stekt i soyaolje12.616.916.0263
285Fiskepinner, forfritert, stekt i uspesifisert fett12.616.914.9253
286Fiskepudding8.07.12.381
287Fiskepudding med fløte, fløtepudding7.96.95.7111
288Fiskesuppe, Bergensk, av pulver, tilberedt2.55.51.043
289Fiskesuppe, Bergensk, pulver18.052.08.5358
290Fiskesuppe, med laks, fryst4.62.14.366
291Fiskesuppe, med mager fisk4.80.81.840
292Fiskesuppe, med mager fisk, fryst6.85.86.3108
293Fiskesuppe, med mager fisk, jevnet4.71.91.743
294Fitness Fruits, Nestle7.275.62.3362
295Fjorland, Biffsnadder5.811.43.6104
296Flapjack, high protein chocolate toffee, Reflex25.339.317.2392
297Flatbrød, hjemmebakt type, kjøpt10.665.51.6343
298Flatbrød, kjøpt10.467.41.2340
299Flatbrød, med havre, kjøpt13.950.94.2320
300Fleskepølse13.20.134.5364
301Fløte, kaffefløte, 10%3.04.210.0119
302Fløte, kremfløte, 38%2.12.938.0362
303Fløte, lett dessertfløte, Tine2.74.525.0250
304Fløte, matfløte, 22%2.53.822.0223
305Fløteerstatning, Coffeemate pulver1.257.330.3507
306Fløteerstatning, husholdningshvitt0.92.98.289
307Fløteerstatning, kaffehvitt0.92.910.2107
308Fløteerstatning, topping på boks1.57.325.0260
309Fløteerstatning, whipping0.76.48.3103
310Fløteis, krokan, Eskimonikas, Diplom is3.029.010.0220
311Formkake med glasur, kjøpt4.752.718.1395
312Formkake med mindre fett6.648.810.0315
313Formkake uten glasur, kjøpt4.151.620.0406
314Formkake, fet, dansk sandkake4.945.423.7416
315Formkake, marmor7.142.618.1365
316Formkake, med epler3.930.113.7263
317Frityrolje0.00.098.9890
318Frokostbrød fint, kjøpt10.547.56.4301
319Frokostbrød grovt, kjøpt11.145.05.1282
320Frokostkorn, ristet hvete og ris, type Spesial K15.775.01.7385
321Frokostkorn, sjokoladesmak7.383.02.0386
322Fromasj, av pulver, tilberedt4.320.010.0187
323Fruktcocktail, hermetisk, med egen saft0.47.20.032
324Fruktcocktail, hermetisk, med sukkerlake0.414.80.063
325Fruktsaus, av pulver, tilberedt0.013.00.052
326Fruktsuppe, av pulver, tilberedt0.214.00.057
327Fullkornbrød med solsikkefrø, Fedon18.220.99.3258
328Fullkornshvetemel10.060.03.0304
329Fullkornspita, Hatting8.041.02.0230
330Fullkornsris, ICA8.576.03.5370
331Fullkornstortilla, Rema 10009.546.06.0290
332Fusilli Funghi, glutenfritt9.072.01.1350
333Fyrstekake med epler4.842.714.1321
334Fyrstekake med mandler8.447.022.3427
335Fårepølse23.72.125.5333
336Fårikål av lammekjøtt10.03.46.4114
337Gaffelbiter, hermetisk16.08.016.0240
338Gainomax Recovery, jordbær8.016.00.5100
339Gamalost50.01.01.0213
340Geitemelk, langtidsholdbar2.94.63.360
341Geitost hvit, av geit- og kumelk26.00.026.0338
342Gelé, av pulver, tilberedt1.418.00.078
343Geléfrukter, type Seigmenn7.665.50.0292
344Gjedde, rå18.40.00.780
345Gjær, pressgjær11.41.10.466
346Gjær, tørrgjær35.63.51.7211
347Glutenfrie boller, med lettmelk3.348.37.8277
348Glutenfritt brød, fint, lettmelk2.546.32.0215
349Glutenfritt brød, fint, vann1.443.51.5195
350Glutenfritt brød, grovt, lettmelk3.240.31.8196
351Glutenfritt brød, grovt, vann2.237.11.4176
352Glutenfritt knekkebrød, Toro18.128.231.5497
353Glutenfritt mel, brød og kakemiks, Toro1.084.01.1350
354Glutenfritt mel, grovt, Toro3.572.52.5338
355Glutenfritt mel, lyst, Toro2.085.03.0379
356Go og mager Bacon, 6% fett, Gilde17.01.06.0126
357Go' og Mager Salami, 9% fett, Gilde25.00.09.0181
358Go'morgen yoghurt, blåbær med blåbærmusli4.320.94.0137
359Go'morgen yoghurt, jordbær med 4-kornmusli4.420.02.9124
360Go'morgen yoghurt, jordbær/kiwi, mindre søt4.416.03.1110
361Go'morgen yoghurt, mango/banan med fruktmusli4.221.04.2137
362Go'morgen yoghurt, melon/pasjonsfrukt med 4-kornmusli4.420.02.9125
363Go'morgen yoghurt, naturell med nøttecrusli6.011.95.6122
364Go'morgen yoghurt, skogsbær med 4-kornmusli4.520.03.0126
365Go'morgen yoghurt, solbær/blåbær, mindre søt4.416.03.1109
366Go'morgen yoghurt, vanilje med havrecrisp4.520.04.6138
367Go'morgen yoghurt, vanilje med nøttemix5.712.29.3155
368Go'morgen yoghurt, zero, Bringebær 4.610.64.3100
369Gold Standard 100% Casein72.010.02.0350
370Gomme, Namdal11.032.012.0280
371Goodlife Proteinbar32.040.011.0380
372Granateple, rå1.37.80.258
373Grapefrukt, rå0.66.80.032
374Greddost, tine19.00.038.0418
375Gresk yoghurt, fersken, Synnøve5.014.00.984
376Gresk yoghurt, jordbær, Synnøve5.014.00.984
377Gresk yoghurt, kiwi, Synnøve5.014.00.984
378Gresk yoghurt, Lindahls5.25.810.0134
379Gresk yoghurt, naturell, Synnøve6.74.92.064
380Gresk yoghurt, pekannøtter/honning, Synnøve5.520.05.0148
381Gresk yoghurt, skogsbær, Synnøve5.014.00.984
382Gresskar, rå1.02.80.120
383Gresskarkjerner24.512.546.0567
384Gressløk, rå2.71.30.426
385Griljermel, ideal11.066.07.0380
386Grillpølse10.65.419.0235
387Grillpølse, kalkun og kylling12.74.913.4193
388Grillpølse, med mindre fett11.24.010.9159
389Grov fiskeburger, torsk og sei, Lofoten13.94.02.695
390Grov fiskeburger, ørret og kveite, Lofoten14.23.05.2116
391Grovbakstmel, 40% sammalt11.660.82.0323
392Grovbrød ekstra grovt, 75% sammalt mel9.441.42.6241
393Grovbrød, ekstra grovt, vita hjertego15.029.06.0230
394Grovbrød, halvstekt type, stekt8.741.01.5225
395Grovbrød, Kurbadet7.636.03.0203
396Grovbrød, med sirup, kjøpt8.441.42.4229
397Grovbrød, mesterbakeren, Rema 100012.936.33.2225
398Grovbrød, spleisebrød, Møllerens9.742.54.9265
399Grovbrød, uten sirup, kjøpt8.741.22.5235
400Gryte, sei, løk og paprikasaus10.14.63.491
401Gryte, torsk, med tomat10.31.71.966
402Grytebasis, Jegergryte, uten kjøtt, tilberedt3.09.01.564
403Grytebasis, med ris, meksikansk, uten kjøtt, tilberedt2.016.01.083
404Grytebasis, med ris, pulver9.071.04.5370
405Grytebasis, med spagetti, pulver12.064.04.0340
406Grytebasis, orientalsk, uten kjøtt, tilberedt2.08.51.053
407Grytebasis, Pasta di Napoli, uten kjøtt, tilberedt3.519.03.0119
408Grytebasis, Stroganoff, uten kjøtt, tilberedt3.09.51.566
409Grytebasismed pasta, italiensk, uten kjøtt, tilberedt2.512.01.069
410Gräddost19.00.038.0418
411Grønnkål, rå3.32.20.736
412Grønnsakgryte, med potet1.28.70.144
413Grønnsaksbuljong12.041.06.0260
414Grønnsaksrøre, med tomat, Ratatouille1.25.42.956
415Grøt, havregrøt, med vann1.36.90.842
416Grøt, risgrøt, med helmelk3.211.93.088
417Grøt, risgrøt, med lettmelk3.312.01.374
418Grøt, rømmegrøt4.311.915.3204
419Guava, rå0.85.00.638
420Gulløl, 5,7 vol-% alkohol0.53.90.051
421Gulost, Synnøve så lett32.00.510.0220
422Gulrot, baby, importert, rå0.65.00.128
423Gulrot, babygulrot, fryst0.84.00.226
424Gulrot, importert, rå0.94.60.229
425Gulrot, knaskegulrot, norsk, rå0.74.20.125
426Gulrot, kokt0.76.70.136
427Gulrot, norsk, rå0.76.70.136
428Gulrot, terninger, fryst0.84.10.226
429Gulrot, uspesifisert, rå0.76.50.135
430Gulrotkake6.242.39.4282
431Gulrotkake med ostekrem, kjøpt3.850.312.4331
432Gås, kjøtt med skinn, ovnsstekt22.30.044.8492
433Gås, kjøtt med skinn, rå16.60.033.6369
434Gås, kjøtt uten skinn, ovnstekt31.90.09.5213
435Gås, kjøtt uten skinn, rå23.90.07.1160
436Hamburger, dobbel, med brød, dressing mv, kjøpt12.818.312.6242
437Hamburger, ekstra kjøtt, med brød, dressing mv, kjøpt16.416.513.0254
438Hamburger, enkel, med brød, dressing mv, kjøpt12.127.68.2236
439Hamburger, rå16.60.011.2167
440Hamburgerbrød Fiberrikt, Hatting8.841.56.4272
441Hamburgerbrød, fint6.749.26.9289
442Hamburgerdressing, idun0.99.522.0235
443Hamburgere orginal, stabburet17.00.018.0230
444Hamburgerrygg, kokt19.00.05.5126
445Hare, rå21.60.03.0113
446Hasselnøtter14.16.063.5670
447Havre ristet, med frukt, olje, type Crüsli7.466.514.2435
448Havregryn, glutenfri, Semper13.056.07.0360
449Havregryn, lettkokte/store11.463.17.8389
450Havregrøt, 1 porsjon, Fjordland4.613.04.0108
451Havregrøt, Eple og kanel, AXA11.761.97.8380
452Havrekli12.354.67.5361
453Havremakroner, kjøpt9.858.415.0414
454Havremel11.761.77.0373
455Havremelk, Oatly1.06.50.735
456Havreputer, type Havrefras11.163.06.4374
457Havål, rå18.00.05.2119
458Heinz, barbecue sauce1.034.00.2145
459Helkornbrød, 20% sammalt mel, kjøpt9.146.02.3249
460Helmelk3.24.63.966
461Herbalife Cookies & Cream38.919.49.0315
462Hetvin, søt, 17 vol-% alkohol0.310.00.0135
463Hetvin, tørr, 15 vol-% alkohol0.02.50.094
464Hipp ,Fruit break, Eple fersken og mango0.310.90.150
465Hirse, hele korn11.266.62.9344
466Hjerte, rå18.00.03.9107
467Hjort, rå 21.00.05.0129
468Hodekål, kokt1.45.20.132
469Hodekål, rå1.45.20.132
470Hollandaisesaus, Toro1.66.521.0222
471Honning0.367.00.0269
472Horngjel, rå21.40.02.7110
473Hummer, kokt15.20.00.666
474Husholdningsbrød, finbrød, kjøpt7.351.22.0261
475Husholdningssaft, ublandet, kjøpt0.351.80.2210
476Hval, rå23.50.02.4116
477Hvete, helkorn13.054.42.4315
478Hveteboller med rosiner, kjøpt8.046.65.7278
479Hveteboller uten rosiner, kjøpt8.754.86.3317
480Hveteboller, med helmelk8.245.911.1321
481Hveteboller, med lettmelk8.345.910.2313
482Hveteboller, med sk melk8.346.09.6308
483Hvetebrikker, type Weetabix12.167.42.5362
484Hveteflak ristet, med hvetekli, type All-bran Regular10.666.02.8361
485Hveteflak ristet, med kli og frukt9.066.02.0348
486Hvetekake8.944.46.4276
487Hvetekim27.425.19.3330
488Hvetekimolje0.00.0100.0900
489Hvetekli15.218.53.4249
490Hvetekli ristet, type All-Bran plus13.347.44.6339
491Hvetekringle, gjærdeig, med tørket frukt7.350.69.8325
492Hvetemel, sammalt13.054.42.4315
493Hvetemel, siktet11.863.91.7325
494Hvit saus, av pulver, tilberedt4.08.02.570
495Hvitløk, rå7.916.30.6105
496Hvitløksdressing, Idun1.211.015.0182
497Hvitost, lettere, type Norvegia, Gulost32.00.016.0272
498Hvitost, type Norvegia, Gulost27.00.027.0351
499Hvitost, uspesifisert type27.00.026.7348
500Hvitting, rå18.30.00.679
501Hyllebær, rå0.77.40.551
502Hyse kolje, røkt, skiver, rå19.00.00.681
503Hyse kolje, rå16.60.00.268
504Hyse, kolje, kokt20.80.00.386
505Hyse, kolje, røkt, skiver, kokt22.40.00.796
506Høne, filet, kokt33.30.00.9141
507Høne, filet, rå25.00.00.7106
508Høne, kjøtt med skinn, kokt25.50.023.3312
509Høne, kjøtt med skinn, rå19.10.017.5234
510Høne, kjøtt uten skinn, rå21.00.06.3141
511Håbrann, rå20.30.00.485
512Indika Gold, Basmatiris, brun, ukokt, tørr9.472.00.0347
513Ingefær, fersk1.79.50.755
514Ingers rugbrød7.028.03.2190
515Ingers superrug11.929.75.9219
516Isbergsalat, issalat, norsk, rå0.81.50.112
517Iskrem med kjeks, sjokolade, nøtter3.925.712.6234
518Iskrem med kjeks, syltetøy, sjokolade3.226.99.2204
519Iskrem, fløte3.023.010.0194
520Iskrem, fløte, med ekstra sjokolade5.139.020.0360
521Iskrem, fløte, med sjokoladebiter3.528.112.6241
522Iskrem, lettis, med mindre sukker og fett4.310.35.7110
523Iskrem, vegetabilsk fett, margarinis, 10%3.323.19.7193
524Iskrem, yoghurtis3.529.03.5162
525Italiensk salat, Delikat1.05.037.0351
526Jarlsberg ost, lettere31.00.016.0268
527Jarlsberg, ost27.00.027.0351
528Jordbær, 100 g sukker pr. kg bær, fryst0.515.10.268
529Jordbær, 250 g sukker pr. kg bær, fryst0.425.30.2108
530Jordbær, rå0.56.60.234
531Jordbærsyltetøy, naturlig lett, Nora 0.230.40.1127
532Jordbærsyltetøy, uten sukker, Lerum0.414.30.248
533Julekake7.049.79.4317
534Kabaret, med fiskepudding og reker7.41.71.147
535Kaffe, Iskaffe Mocca2.69.61.361
536Kaffe, pulver, tilberedt0.10.00.00
537Kaffe, traktet, kokt0.10.00.00
538Kaffemelk, 5%3.24.75.077
539Kakao av lettmelk, tilberedt4.011.82.386
540Kakao, bakekakao, Freia18.013.821.0323
541Kakao, YT restitusjonsdrikk5.68.91.067
542Kakaopulver22.511.021.9379
543Kakelefse, tykklefse, påsmurt, kjøpt5.741.519.9373
544Kakelefse, tykklefse, uten fyll6.551.611.4338
545Kakelefse, Vestlandslefsa, ferdig smurt, kjøpt5.841.417.2348
546Kaki0.618.60.270
547Kaktusfiken, rå0.79.70.349
548Kalkun brystfilet, uten skinn, rå25.30.01.4114
549Kalkun, brystfilet, uten skinn, ovnstekt33.50.00.7140
550Kalkun, kjøtt med skinn, ovnstekt26.40.018.4271
551Kalkun, kjøtt med skinn, rå19.80.013.8203
552Kalkun, naturell/røkt20.90.00.588
553Kalkun, rull, krydderskinke17.10.03.5100
554Kalkunfilet, røkt, Prior22.01.01.3104
555Kalv, koteletter, rå22.50.03.0117
556Kalv, steik, rå21.40.02.4107
557Kalverull16.02.78.5152
558Kamskjell, kokt22.40.01.4102
559Kamskjell, rå17.90.01.182
560Kanin, rå22.00.04.0124
561Kapteinens fylte rødspette, brokkoli ost og gulrot11.019.012.0260
562Karamell1.542.922.0376
563Karamell, med sjokoladetrekk5.053.421.4429
564Karamellpudding, Piano2.714.58.7147
565Karamellsaus0.070.00.0280
566Karbonadedeig, Gilde19.00.05.0121
567Karbonadedeig, Nordfjord19.00.05.0123
568Karbonadedeig, rå19.30.03.0104
569Karbonader, okse, rå12.32.713.4181
570Karbonader, okse, stekt13.62.912.0174
571Kastanjer, ristede3.236.62.2195
572Kaviar, av lodderogn14.90.05.5109
573Kaviar, av torskerogn10.513.735.2413
574Kaviarmix6.89.253.1542
575Kavring søt, sukkerkavring14.057.511.0398
576Kefir, syrnet melk3.14.03.863
577Kesam, mager12.04.31.074
578Kesam, orginal6.24.88.0117
579Kesam, vanilje5.69.57.3126
580Kesam, vanilje, mager8.98.60.676
581Kesella, vanilje7.016.07.5140
582Ketchup, tomatketchup1.823.50.4107
583Ketchup, uten sukker1.38.00.542
584Ketjap Manis4.970.30.1206
585Kidneybønner, i lake8.014.01.0110
586Kinakål, norsk, rå1.11.80.115
587Kirsebær, rå0.79.00.041
588Kiwi, rå1.110.60.557
589Kjeks søt, barnekjeks5.974.812.5440
590Kjeks søt, barnekjeks med sjokolade7.064.621.3482
591Kjeks søt, fylt med syltetøy el. frukt4.668.99.8386
592Kjeks søt, grov, type Digestive7.262.920.3470
593Kjeks søt, havre og sjokolade7.258.624.2489
594Kjeks søt, havre, type Bixit7.760.919.1458
595Kjeks søt, havre, type SIBAS8.162.218.5455
596Kjeks søt, havreflarn5.664.022.4485
597Kjeks søt, kremfyll5.965.321.2481
598Kjeks søt, sjokoladebiter, Cookies, store6.160.716.4420
599Kjeks søt, sjokoladebiter, nøtter, Cookies, små5.759.125.3492
600Kjeks søt, type Gjende6.665.418.6463
601Kjeks søt, type Mariekjeks7.274.012.8446
602Kjeks søt, vaffel, fylt4.558.130.4527
603Kjøttboller, hermetisk9.81.98.0119
604Kjøttboller, kalkun og kylling15.04.912.7194
605Kjøttdeig Svin, 0% salt og vann, Kiwi, Gilde18.00.09.0153
606Kjøttdeig, rå17.90.013.2190
607Kjøttfarse, rå11.23.110.7154
608Kjøttkaker, m/ertestuing og poteter, Fjordland5.110.05.4115
609Kjøttkaker, stekt12.63.714.4195
610Kjøttpudding, stekt11.76.213.6194
611Kjøttpølse, med mindre fett11.04.310.7158
612Kjøttpølse, røkt/urøkt10.75.018.2227
613Klementin, rå0.98.70.143
614Klibrød, med hvetekli13.738.53.2312
615Klippfisk, saltet og tørket37.80.01.0160
616Knakkpølse10.95.320.7251
617Kneippbrød, Bakers7.943.02.8240
618Kneippbrød, grovt, 50% sammalt mel, kjøpt9.444.22.2246
619Kneippbrød, kjøpt8.642.62.2233
620Knekkbrød, rug, type Husman10.063.71.9344
621Knekkebrød, ekstra fiber13.043.28.0349
622Knekkebrød, family crisp rug, Wasa9.065.01.5340
623Knekkebrød, Finn Crisp 5 wholegrains12.056.06.9370
624Knekkebrød, gluten og laktosefritt, wasa5.572.07.0380
625Knekkebrød, glutenfritt6.071.16.5380
626Knekkebrød, grove, Toro16.335.525.0460
627Knekkebrød, kanel, Wasa10.070.06.5390
628Knekkebrød, lyst11.067.78.5403
629Knekkebrød, med havre13.061.05.3364
630Knekkebrød, rug, grovt10.062.01.9338
631Knekkebrød, rug, tynt, type Rugsprø, Finncrisp11.063.61.7345
632Knekkebrød, Ryvita muesli crunch8.361.85.4358
633Knekkebrød, Wasa fiber balance13.048.06.5350
634Knekkebrød, Wasa mineral plus15.058.07.0380
635Knekkebrød, Wasa rugsprø havre15.061.04.0370
636Knekkebrød, Wasa sport+10.558.04.0350
637Knuste tomater, økologiske, Gogreen1.52.60.120
638Knutekål, rå1.73.00.123
639Kokesjokolade 70%, Freia7.132.046.5600
640Kokesjokolade, lys7.056.729.5527
641Kokesjokolade, mørk6.256.827.6511
642Kokosbolle5.030.920.0324
643Kokosfett0.00.0100.0900
644Kokosmakroner5.642.028.5458
645Kokosmasse, usøtet6.46.465.7668
646Kokosmel20.017.010.0320
647Kokosmelk2.01.521.3109
648Kokosmelk, lett, Eldorado0.51.15.556
649Kokosmelk, Rema 10002.34.222.0215
650Kompott, av frukt og bær0.223.80.299
651Kornblanding, 4-korn10.759.23.2331
652Kornblanding, med frukt, Müsli8.862.94.6343
653Kornblanding, med frukt, nøtter el. frø, Müsli10.056.99.5371
654Kornblanding, Musli Blueberries, Coop11.065.02.0350
655Kornblanding, Müsli med frukt, nøtter, søtet11.266.05.9376
656Krabbe, kokt22.90.01.8108
657Krabbe, naturell, hermetisk22.90.01.8108
658Krabbepinner, Crabsticks, fryst13.010.70.7102
659Kransekake10.652.825.0485
660Kremet kyllingsaus, Toro1.05.77.494
661Kremost, naturell6.03.028.0288
662Kremost, urter6.00.028.0276
663Kreps, kokt10.70.01.354
664Kroneis, sjokolade2.525.012.0210
665Kruskakli, Møllerens15.218.53.4249
666Kulturmelk, skummet3.24.10.433
667Kulturmelk, syrnet melk3.14.03.863
668Kumquat, rå0.97.50.547
669Kvarg, naturell, Lindahls12.03.40.364
670Kveite filet, melpanert, stekt i fett19.23.216.4238
671Kveite hellefisk, rå16.20.010.4158
672Kveite, hellefisk, skiver, røkt, rå19.40.014.8211
673Kveite, skiver, kokt19.10.012.3187
674Kylling Buljong, Toro19.025.09.0260
675Kylling tikka masala, rema 10007.015.05.0140
676Kylling, brystfilet, med skinn, rå21.10.04.6126
677Kylling, brystfilet, rå23.80.01.0104
678Kylling, brystfilet, stekt i fett27.10.04.2146
679Kylling, brystfilet, stekt uten fett27.90.01.3123
680Kylling, fritert, nuggets, dagligvare16.713.116.7269
681Kylling, fritert, nuggets, gatekjøkken16.514.212.9241
682Kylling, kjøtt med skinn, grillet26.00.013.5226
683Kylling, kjøtt med skinn, ovnstekt23.30.017.0246
684Kylling, kjøtt med skinn, rå18.60.013.6197
685Kylling, kjøtt uten skinn, grillet27.30.05.9162
686Kylling, kjøtt uten skinn, ovnstekt27.90.02.6135
687Kylling, kjøtt uten skinn, rå22.30.02.1108
688Kylling, lår, med skinn, rå20.30.08.5158
689Kylling, lårkjøtt med skinn, ovnstekt23.10.014.3221
690Kylling, med skinn, marinert, kjøpt, ferdigstekt21.60.010.0176
691Kylling, minifilet, chilli&koriander25.00.64.0138
692Kylling, vinge, kjøtt med skinn, rå19.20.012.2187
693Kylling, vinger med skinn, ovnstekt27.40.017.4266
694Kyllingbryst med urtesmør, Prior22.00.210.0179
695Kyllingburger, med brød, dressing mv, kjøpt10.824.811.4250
696Kyllingfilet krydret, Prior19.01.02.098
697Kyllingfilet, fryst, first price21.20.21.094
698Kyllingfilet, naturell, Prior19.01.02.098
699Kyllinggryte, med tomat, løk, sopp11.92.53.187
700Kyllingkjøttdeig, Prior19.50.56.2136
701Kyllingpostei, ovnsbakt, Prior12.06.09.0153
702Kyllingpostei, Stabburet9.05.09.0136
703Kålrabi stappe, pulver, Toro0.97.03.565
704Kålrot, kokt0.96.40.135
705Kålrot, kålrabi, norsk, rå0.96.40.136
706Lakris, søt3.677.62.0344
707Lakriskonfekt3.768.75.2340
708Laks, filet, gravet21.22.89.2179
709Laks, oppdrett, rå19.90.013.4200
710Laks, oppdrett, skiver, kokt23.50.015.8236
711Laks, oppdrett, skiver, stekt i fett23.53.219.8285
712Laks, påleggslaks, lerøy22.00.013.0210
713Laks, røkt23.20.08.2167
714Laks, vill, kokt23.20.013.6215
715Laks, vill, rå19.70.011.5182
716Laks, Wok og pastalaks, Lerøy19.90.013.4200
717Laksefilet, First Price20.00.013.9224
718Laksefilet, naturell, findus18.00.011.0172
719Laksefileter, sweet chili, rett i ovnen, Findus16.01.021.0260
720Lam, bogstek, rå18.50.012.6187
721Lam, flatbiff, rå21.30.02.1104
722Lam, fårikålkjøtt, rå17.60.017.7230
723Lam, grytekjøtt, rå18.40.013.2192
724Lam, indrefilet, rå20.40.03.8116
725Lam, kotelett, rå18.30.017.1227
726Lam, kotelett, stekt24.40.021.4290
727Lam, lammeribbe, rå16.80.024.2285
728Lam, lår med mørbrad, rå19.10.011.6181
729Lam, lårsteik med mørbrad, ovnsstekt27.90.011.3212
730Lam, lårstek, rå19.50.09.3162
731Lam, sadel, rå18.30.017.1227
732Lam, ytrefilet, rå21.30.03.9120
733Lammefrikassé11.22.48.0128
734Lammerull18.00.017.4229
735Landbrød, halvstekt type, stekt8.945.01.6240
736Lange, rå17.50.00.272
737Lapskausblanding, Frossen1.512.90.163
738Lasagne med kjøttdeig7.410.98.3150
739Lasagne med kjøttdeig, fryst, kjøpt5.311.55.4122
740Lavkarbobrød, Møllerens5.912.910.6187
741Lavkarbobrød, Norgesbakeriet25.06.76.9203
742Leskedrikk, kunstig søtet, drikkeferdig0.00.30.01
743Lettmelk, 1%, Qmelk3.44.61.041
744Lettmelk, 1,5%3.34.71.546
745Lettmelk, ekstra lett, 0,7%3.34.60.738
746Lettmelk, Laktosefri, Tine3.53.11.237
747Lettmelk, laktoseredusert, 1,5%3.34.81.546
748Lettmelk, langtidsholdbar, 1,5%3.34.81.546
749Lettøl, light, 2,5 vol-% alkohol0.32.50.025
750Lever, kylling, rå19.40.73.8115
751Lever, lam, rå20.72.04.1128
752Lever, rein, rå19.53.34.1128
753Lever, storfe, rå20.33.53.2124
754Lever, svin, rå21.40.83.4120
755Lever, torsk, kokt6.90.066.9630
756Lever, torsk, rå6.20.060.3568
757Leverpostei10.63.818.1220
758Leverpostei, 3 % fett11.05.83.094
759Leverpostei, go' og mager, ovnsbakt, Gilde12.05.09.0145
760Leverpostei, hermetisk9.51.825.0270
761Leverpostei, med mindre fett12.75.413.1190
762Likør, 35 vol-% alkohol0.032.40.0309
763Lime, rå0.70.80.310
764Linfrø, Gogreen18.01.542.0510
765Linfrø, hele25.036.131.0483
766Linfrø, knuste24.50.031.0447
767Linfrø, Møllerens24.50.031.0447
768Litchi, rå0.914.30.165
769Loff, hvitt brød, formstekt, kjøpt9.446.62.9256
770Loff, hvitt brød, halvstekt type, stekt9.150.21.6259
771Loff, hvitt brød, kjøpt9.446.92.9258
772Loff, hvitt brød, sk melk9.745.53.0254
773Loff, hvitt brød, spiral, kjøpt9.247.53.3264
774Loff, hvitt brød, vann8.343.33.0238
775Lompe, potetlefse, potetlompe, kjøpt5.339.30.7192
776Lomre, rå16.00.00.367
777Lungemos, kjøpt16.01.014.5198
778Lutefisk, kokt11.50.00.450
779Lutefisk, tørr vare, rå11.40.00.348
780Lyr, rå16.00.00.266
781Lys lapskaus, storfekjøtt 10% fett9.34.44.394
782Løk, kokt1.15.70.132
783Løk, norsk, rå1.15.70.132
784Løk, rødløk1.15.70.132
785Løkringer, panerte, Salud3.828.010.0212
786Magerost, smørbar, 3%19.00.03.0103
787Magerost, smørbar, 7%18.00.07.0135
788Magerost, smørbar, 9%18.00.09.0153
789Mais, fryst3.220.81.7115
790Mais, hermetisk2.616.51.089
791Mais, norsk, rå3.212.61.785
792Maismel, polenta7.863.31.2305
793Maisolje0.00.098.8889
794Maisstivelse0.386.30.0350
795Majones, ekte1.22.580.0735
796Majones, lett, 40% fett0.76.941.2401
797Majones, lett, 50% fett0.76.149.2470
798Majones, light/ekstra lett, 25% fett0.74.926.5261
799Majonessalat, ekte majones, 35% fett3.45.636.2363
800Majonessalat, ekte majones, 45% fett4.22.644.1425
801Majonessalat, lett majones, 20% fett0.95.821.5222
802Majonessalat, lett majones, 30% fett4.84.724.1256
803Majonessalat, med ostemasse, Frokostsalat6.22.145.9446
804Makrell i tomat, grovhakket, stabburet11.93.919.4242
805Makrell i tomat, King Oscar7.09.016.0209
806Makrell, juli-sept (fet), kokt21.80.023.8301
807Makrell, juli-sept (fet), rå18.50.020.2256
808Makrell, juli-sept (fet), stekt i fett21.93.227.6349
809Makrell, kaldrøkt18.20.018.8242
810Makrell, mai-juni, kokt21.90.06.4145
811Makrell, mai-juni, rå18.60.05.4123
812Makrell, mai-juni, stekt i fett22.03.210.6197
813Makrell, varmrøkt19.50.024.1295
814Makrellfilet, i tomat, hermetisk13.45.223.1282
815Malto-Flex pure ,Star Nutrition 0.095.00.0380
816Maltodextrin0.0100.00.0320
817Mandel, rå21.26.049.2577
818Mandelmel40.08.011.0293
819Mandelpudding, Piano2.916.03.3105
820Mandler, finmalte24.110.054.1148
821Mandler, skåldet21.16.955.8629
822Mango, rå0.714.10.265
823Mangold, sølvbete, rå1.82.90.222
824Marengs4.692.40.0388
825Margarin uspesifisert, hard0.21.080.0725
826Margarin uspesifisert, myk0.30.580.0723
827Margarin, ICA, flytende0.20.380.0722
828Margarin, Mat og stek, Coop0.20.380.0722
829Margarin, Melange0.20.380.0722
830Margarin, Melange, flytende0.30.380.0722
831Margarin, Soft Flora light2.00.340.0369
832Margarin, Soft Flora, beger0.30.380.0722
833Margarin, Soft Flora, folie0.20.380.0722
834Margarin, Soft Oliven0.20.280.0722
835Margarin, Vita Hjertego´0.20.280.0722
836Margarin, Vita Hjertego´ lett0.20.240.0362
837Margarin, Vita Hjertego´, flytende0.20.285.0767
838Margarin, Vita Pro aktiv0.20.535.0319
839Margarinost23.00.930.0366
840Marmelade, appelsin0.269.20.0279
841Marsipan8.747.724.9462
842Marsipanbrød, med sjokoladetrekk13.344.227.8491
843Matfett, Flott0.00.0100.0900
844Matfløte, lett3.04.310.0120
845Matlagingsfett uspesifisert0.22.086.2785
846Matyoughurt tzatziki, Tine5.16.56.9108
847Mazarin, kjøpt5.557.722.5456
848Mealtech, måltidserstatter, TN49.033.59.0410
849Medisterdeig, rå16.70.015.5206
850Medisterkaker, stekt12.65.926.7314
851Medisterpølse, kokt, røkt/urøkt10.64.922.0260
852Meksikansk gryterett, Toro7.411.35.1122
853Meksikanske kjøttboller, Toro6.213.44.8124
854Melisglasur0.079.90.0320
855Melk, Ekstra lett3.34.60.738
856Melk, Styrk5.04.60.139
857Melkepålegg, sukret, type Hapå5.558.06.0308
858Melon, honning, rå0.65.60.128
859Melon, kantaloup, rå0.64.20.122
860Melon, kantaloup, rå0.64.20.122
861Melon, vann, rå0.87.60.136
862Mesterbakeren Frøbaguette, ost og skinke11.632.311.0275
863Mesterbrød, kjøpt8.645.32.9252
864Milkshake, jordbærsmak3.911.01.472
865Milkshake, sjokoladesmak4.012.01.578
866Molter, 250 g sukker pr. kg bær, fryst1.323.50.9117
867Molter, rå1.64.41.146
868Moreller, rå0.911.30.152
869Morrpølse24.02.144.7507
870Mors Brød, Bakehuset8.643.84.4263
871Morsmelk1.37.24.171
872Morsmelkerstatning Collett omega-3, tilberedt1.46.53.260
873Morsmelkerstatning NAN, tilberedt1.57.43.365
874Moussaka, med kjøttdeig6.710.09.8158
875Mozzarella ost, lettere30.01.016.0268
876Mozzarella, ost27.01.023.0319
877Muffins med blåbær, kjøpt5.542.320.5379
878Muffins, med sjokoladebiter, kjøpt6.343.822.0401
879Muscle Brownie, Lenny and Larrys20.040.010.0340
880MyoProtein, mocca chocolate, proteinpulver85.12.71.5368
881Müsli frukt, First Price12.057.07.8349
882Måltidserstatter, standard49.037.03.0372
883Nanbrød, Møllerens9.549.73.8271
884Napoleonskake5.327.219.7309
885Nektarin, rå1.49.00.147
886Neper, norsk, rå0.94.70.127
887Norbo, ost26.00.028.0356
888Normanna, ost21.00.028.0336
889Norsk fjellbrød, kjøpt9.339.92.9235
890Norzola, ost17.00.035.0383
891Nudler hvete, uten egg, kokt4.727.74.3172
892Nudler uten egg, tørr12.868.86.2393
893Nudler, whole wheat noodles, Santa Maria15.062.03.0340
894Nutella Hazelnut7.354.730.3520
895Nutrilett bar, brownie24.244.011.9380
896Nutrilett bar, karamell/toffee23.438.910.8351
897Nutrilett bar, mørk sjokolade23.438.211.5358
898Nutrilett bar, peanøtt/sjokolade23.739.712.5376
899Nutrilett intensiv, pulver, jordbær36.031.07.3332
900Nutrilett intensiv, pulver, sjokolade35.032.08.0338
901Nutrilett intensiv, pulver, skogsbær36.031.08.1339
902Nypesuppe, av pulver, tilberedt0.113.00.153
903Nypesuppe, pulver0.771.00.2299
904Nystart carbzone27.019.07.0258
905Nøkkelost27.00.027.0351
906Nøkkelost, lettere33.00.017.0285
907Nøtt og søtt17.040.035.0512
908Nøttebunn9.236.824.2406
909Nøttekake, myk9.439.324.3418
910Nøttepålegg, type Nugatti5.565.225.5517
911Nøttifrutti9.047.023.0455
912Oboy3.882.52.7370
913Okserull21.40.19.1168
914Oliven, grønne, pickles1.40.312.7129
915Oliven, sorte, i olje, hermetisk2.21.836.0348
916Olivenolje vanlig0.00.099.4895
917Olivenolje, Extra Virgin, Jomfruolje0.00.098.8889
918Olje, udos choice0.087.5100.0870
919Omelett, stekt i fett11.00.313.4166
920Omelett, stekt uten fett11.60.39.0129
921Ostekake, med kjeksbunn4.524.818.6287
922Ostepop9.844.030.0507
923Pai, med skinke og ost15.014.122.5320
924Pai, med skinke og ost, fryst, kjøpt11.315.319.4284
925Palmeolje0.00.0100.0900
926Panetter, med kylling og ost14.910.411.6209
927Pannekaker, med helmelk, stekt i hard margarin7.822.78.0196
928Pannekaker, med lettmelk, stekt i hard margarin7.922.85.9178
929Pannekaker, med lettmelk, stekt i myk margarin7.922.85.9178
930Pannekaker, med sk melk, stekt i hard margarin7.922.94.6167
931Pannekaker, med sk melk, stekt uten fett8.223.51.9146
932Papaya, rå0.58.80.142
933Paprika, grønn, kokt0.82.70.220
934Paprika, grønn, rå0.83.30.121
935Paprika, gul, rå1.14.40.230
936Paprika, rød, kokt1.14.70.229
937Paprika, rød, rå1.14.60.228
938Paprika, søt, rød, rå1.36.20.031
939Paradisepler, rå0.45.80.332
940Paranøtter14.23.168.2699
941Parisienne fiskesaus, Toro1.36.615.1165
942Parmesan, ost41.63.730.0451
943Pasionsfrukt, rå2.65.80.444
944Pasta grønn, fersk, kokt5.419.34.2139
945Pasta grønn, fersk, rå11.754.22.3290
946Pasta med kalkun, ostesaus, fryst, kjøpt4.412.63.3101
947Pasta med kjøttsaus, Bolognese, fryst, kjøpt5.114.41.696
948Pasta naturell, fersk, kokt4.818.24.0130
949Pasta naturell, fersk, rå11.056.31.9294
950Pasta naturell, makaroni/spagetti o.l, kokt4.526.52.5150
951Pasta naturell, makaroni/spagetti o.l, tørr11.969.81.3347
952Pasta, fersk med kjøtt og ost, Tortellini, rå11.048.84.1282
953Pasta, fersk med kjøtt, Tortellini, rå13.647.14.6291
954Pasta, fersk med ost, Ravioli, rå13.248.47.4321
955Pasta, Fullkorn12.566.72.5351
956Pastasaus, Dolmio classico1.57.31.350
957Pastiller2.859.70.0250
958Pastiller, uten sukker1.012.01.162
959Pastinakk, rå2.110.10.562
960Peanøtter25.812.546.1583
961Peanøtter, salte24.87.753.0622
962Peanøttmel50.020.012.0410
963Peanøttolje0.00.098.8889
964Peanøttsmør22.712.653.7638
965Peanøttsmør, Creamy, Green Choice25.616.048.9623
966Peanøttsmør, crunchy økologisk, Green Choice25.616.048.9563
967Peanøttsmør, grovt, Mills20.015.057.0640
968Pekannøtter9.25.870.1709
969Penne, fullkorn14.065.02.0350
970Pepperbiff, storfe22.01.02.0110
971Pepperkaker5.372.515.9457
972Peppernøtter6.857.721.4455
973Pepperskinke, løvtynn, Finsbråten17.80.62.193
974Pepsi Max0.00.00.00
975Persille, norsk, rå3.11.60.432
976Persillerot, kokt1.77.30.346
977Persillerot, norsk, rå1.77.30.346
978Pesto Genovese5.43.741.4417
979PF Proteinbar, Double Chocolate28.045.49.3378
980Philadelphia, hvitløk og urter5.53.321.5230
981Philadelphia, light8.34.112.0160
982Philadelphia, melkesjokolade6.434.013.5290
983Philadelphia, Original 5.83.223.5244
984Picnic skinke11.01.010.0140
985Pigghå, håbrann, rå17.90.06.4129
986Piggvar, rå15.90.02.485
987Pils, 4,7 vol % alkohol0.43.20.039
988Pinjekjerner, ristede31.94.050.3605
989Pinnekjøtt, råvare29.80.037.0452
990Pinnekjøtt, uten fettrand29.80.037.0290
991Pistasjnøtter, saltet17.98.255.4615
992Pitabrød, fint, kjøpt7.742.71.1218
993Pizza Grandiosa, Orginal11.326.08.3225
994Pizza originale milano, chili/kjøttdeig9.525.07.3210
995Pizza, BigOne Classic11.522.98.0211
996Pizza, BigOne triple cheese13.024.911.6255
997Pizza, med kjøtt, fryst, kjøpt11.420.99.0214
998Pizza, med kjøttboller, skinke, fryst, kjøpt10.125.65.1193
999Pizza, med kjøttdeig9.819.18.1192
1000Pizza, med pepperoni, fryst, kjøpt11.621.49.6222
1001Pizza, med tomatsaus og ost7.122.95.2171
1002Pizzabunn, uten fyll7.941.23.4229
1003Pizzafyllbasis, uten kjøtt, tilberedt1.512.01.065
1004Pizzasauce, bunnpris1.510.01.560
1005Plomme, hermetisk, med sukkerlake0.315.50.065
1006Plomme, rå0.59.30.144
1007Polarbrød, fullkorn8.745.02.9260
1008Polarbrød, havre11.042.04.0260
1009Polly småsulten, Nøtter og Frukt20.029.033.0490
1010Pommes frites, fryst2.222.05.2153
1011Pommes frites, gatekjøkken3.039.816.9330
1012Popcorn, poppet i mikroovn9.450.722.3471
1013Popcorn, poppet i soyaolje10.755.914.7426
1014Popcorn, poppet, kjøpt12.051.715.0412
1015Popcorn, poppet, uten fett12.062.84.2367
1016Port Salut, ost24.00.024.0312
1017Potet, hermetisk, avrent1.315.10.171
1018Potet, høstpotet, rå1.715.30.172
1019Potet, lagringspotet, kokt med skall1.917.10.180
1020Potet, lagringspotet, kokt uten skall, saltet vann1.915.20.172
1021Potet, lagringspotet, rå1.816.60.178
1022Potet, tidligpotet, med skall, rå, Kypros1.712.20.160
1023Potet, tidligpotet, rå1.511.20.154
1024Potetchips5.454.731.8533
1025Potetchips, mindre fett4.063.018.0458
1026Potetchips, Pringles Original3.952.034.0526
1027Potetchips, stekt i peanøttolje6.053.829.0509
1028Potetmel, potetstivelse1.080.60.0329
1029Potetmos, av pulver med melk, tilberedt2.013.63.596
1030Potetmospulver, med melk8.570.71.5344
1031Potetsalat, first price1.012.023.0260
1032Potetsalat, med ekte majones1.610.529.6317
1033Potetsalat, med lettmajones (40% fett)1.512.314.4187
1034Potetsalat, med lettrømme1.910.45.399
1035Potetsalat, med seterrømme1.810.09.2132
1036Potetskruer, potetringer5.061.019.0462
1037Prim7.054.08.0316
1038Prim, mager7.053.04.0276
1039Prim, med vaniljesmak6.045.014.0330
1040Pro-Lite, proteinpulver39.046.01.5334
1041Protein Pannekaker, ferdig produkt, X-life17.112.83.1136
1042Protein Pannekaker, PF25.950.24.7344
1043Prozyme, nøytral, Tech Nutrition90.00.61.3375
1044Puffet havre, Havrenøtter14.169.16.5403
1045Puffet hvete, Hvetenøtter15.568.52.2378
1046Puffet hvete, med sukker og honning, type Honni corn7.482.51.6383
1047Puffet ris6.385.40.9376
1048Pultost39.00.01.0165
1049Pumpernikkel, fullkornbrød, kjøpt5.437.01.6204
1050Purre, kokt1.63.60.228
1051Purreløk, norsk, rå1.63.60.228
1052Pytt i panne, stekte poteter med kjøtt og løk, fryst, kjøpt6.316.05.2141
1053Pære, hermetisk, med egen saft0.38.50.038
1054Pære, hermetisk, med sukkerlake0.213.20.057
1055Pære, importert, rå0.48.90.144
1056Pære, norsk, rå0.48.00.144
1057Pære, uspesifisert, rå0.48.80.144
1058Pølsebrød, fint7.851.47.3306
1059Quinoa13.168.95.8370
1060Rabarbra, rå0.90.70.216
1061Rakfisk13.26.65.5130
1062Rapidsalat, norsk, rå1.40.30.211
1063Rapsolje0.00.098.7888
1064Rapsolje, kaldpresset, Odelia0.00.0100.0900
1065Red Bull0.011.00.045
1066Reddik, norsk, rå0.72.50.116
1067Rein, steik, rå23.20.02.4114
1068Reinkjøtt, røkt21.50.03.1114
1069Reinsdyrkaker, hermetisk13.84.88.2148
1070Reinsdyrpølse20.00.043.0467
1071Reker, i lake, avrent13.20.00.658
1072Reker, innbakt, forfritert, fryst14.818.610.0225
1073Reker, innbakt, forfritert, stekt i soyaolje14.418.017.7291
1074Reker, kokt23.30.00.8100
1075Remulade1.14.766.1618
1076Remulade, lett1.241.334.1478
1077Ridderost20.00.038.0422
1078Rips, rå1.26.91.253
1079Ris grøtris, 1 times koketid, tørr6.480.50.8357
1080Ris grøtris, 5-25 min koketid, tørr6.480.00.6354
1081Ris med biffkjøtt, søtsur saus, fryst, kjøpt2.917.01.596
1082Ris polert, Basmatiris, tørr9.276.81.0354
1083Ris polert, Jasminris, tørr7.579.50.7354
1084Ris polert, langkornet, kokt2.926.40.2121
1085Ris polert, langkornet, tørr7.875.90.7343
1086Ris polert, parboiled, langkornet, kokt2.421.60.3102
1087Ris polert, parboiled, langkornet, tørr7.775.71.2347
1088Ris upolert, naturris, langkornet, kokt2.519.50.7100
1089Ris upolert, naturris, langkornet, tørr9.472.83.0364
1090Ris, fullkornsris, Uncle bens boil in bag8.073.02.2344
1091Ris, hurtigris, 1% salt, tørr7.978.20.2349
1092Ris, hurtigris, kokt1.820.80.1390
1093Ris, hurtigris, tørr8.578.40.7359
1094Ris, middagsris m/villris, boil-in-bag, kokt2.523.00.395
1095Riskaker, lettsaltet8.078.03.0380
1096Riskaker, usaltet8.078.03.0380
1097Rislunsj med jordbær, Piano3.021.06.2152
1098Rismel, risstivelse7.379.31.3360
1099Rismelk0.19.41.047
1100Risnudler, Exotic food Pad Thai2.063.00.5270
1101Rogn, torsk, hermetisk, stekt i fett16.30.014.9199
1102Rogn, torsk, kokt27.00.01.9125
1103Rogn, torsk, presset, hermetisk17.10.06.6128
1104Rogn, torsk, rå24.30.01.7112
1105Rognleverpostei, Svolvær-/Lofotpostei12.42.138.6408
1106Romkrem, Piano2.715.19.1153
1107Rosenkål, fryst5.14.30.650
1108Rosenkål, norsk, rå5.14.40.653
1109Rosiner2.165.80.4287
1110Royal Blue, ost14.00.044.0452
1111Ruccola, rå2.63.70.725
1112Rugbrød, fint, kjøpt7.945.72.6248
1113Rugbrød, grovt, kjøpt8.838.73.4235
1114Rugmel, sammalt9.657.52.4319
1115Rugmel, siktet7.070.21.8342
1116Rullekake, med smørkrem av margarin6.447.119.9394
1117Rullekake, med smørkrem, kjøpt4.851.617.0382
1118Rullekake, med syltetøy6.452.23.6270
1119Rundstykke fint, halvstekt type, stekt9.648.33.8273
1120Rundstykke fint, kjøpt9.147.43.4262
1121Rundstykke fint, sk melk9.443.05.2261
1122Rundstykke fint, vann8.040.95.2247
1123Rundstykke grovt, halvstekt type, stekt8.448.75.3289
1124Rundstykke grovt, vann8.338.05.4244
1125Rundstykke mellomgrovt, sk melk9.641.75.3261
1126Rundstykke mellomgrovt, vann8.139.25.3245
1127Rundstykke, baguett, finbakstmel7.651.12.7263
1128Rundstykke, grovt, kjøpt10.552.23.5291
1129Rundstykke, Vita hjertegod18.025.07.0250
1130Rundstykker grovt, sk melk9.839.95.4258
1131Rundstykker, grove, Hatting8.541.02.5230
1132Rype, bryst uten skinn, ovnstekt27.70.05.7162
1133Rype, bryst, uten skinn, rå23.80.04.9139
1134Ryvita dark rye knekkebrød8.566.61.2342
1135Rødbete, norsk, rå1.68.90.249
1136Rødbeter, syltede1.113.60.165
1137Røde linser, gogreen24.049.01.0330
1138Rødkål, rå1.53.40.225
1139Rødspette filet, kavringpanert, stekt i fett12.52.210.2155
1140Rødspette filet, kokt16.80.01.883
1141Rødspette filet, melpanert, stekt i fett16.03.26.0131
1142Rødspette, filet, kavringpanert, rå12.911.13.4127
1143Rødspette, fylt, forfritert, fryst8.813.212.9205
1144Rødspette, panert, forfritert ,fylt, ovnstekt uten fett9.213.813.5215
1145Rødspette, panert, forfritert, fylt, stekt i fett8.612.819.4261
1146Rødspette, rå13.40.01.466
1147Rømme dressing med urter2.84.711.8136
1148Rømme, Crème Fraîche, 35%2.21.635.0330
1149Rømme, ekstra lett, 10 %, Rømmekolle2.83.810.0116
1150Rømme, lettrømme, 20%2.63.220.0203
1151Rømme, seterrømme, 35%2.21.635.0330
1152Rømme, seterrømme, vanlig2.22.935.0335
1153Røye, melpanert, stekt i fett19.13.212.6203
1154Røye, rå16.10.07.1128
1155Røye, stekt uten fett/grillet19.00.08.4152
1156Råkost, gulrot og hodekål, Bama1.15.90.134
1157Saft, 1000 g sukker pr. l råsaft, drikkeferdig0.110.70.145
1158Saft, 500 g sukker pr. l råsaft, drikkeferdig0.29.50.242
1159Saft, 500 g sukker pr. l råsaft, ublandet0.838.00.8168
1160Saft, Fun Light, blandet0.00.00.01
1161Saft, husholdning, drikkeferdig0.110.40.042
1162Saft, husholdning, first price, blandet0.011.00.145
1163Saft, Nora naturlig lett bringebær0.19.30.035
1164Saft,1000 g sukker pr. l råsaft, ublandet0.653.60.6226
1165Saftig kornbrød, møllerens9.341.24.3251
1166Saftis0.118.10.174
1167Salami19.50.035.3396
1168Salami, med mindre fett21.30.024.1302
1169Salat, gresk, med fetaost, oliven3.42.54.870
1170Salatdressing, olje og eddik, Fransk dressing0.20.046.1416
1171Salatdressing, uten fett0.115.00.161
1172Salt, bordsalt0.00.00.00
1173Salt, bordsalt, jodert0.00.00.00
1174Salt, havsalt0.00.00.00
1175Salt, mineralsalt0.00.00.00
1176Salt, urtesalt7.60.31.747
1177Saltstenger11.271.08.4413
1178Sardiner i olivenolje, King Oscar16.00.013.0181
1179Saritas, Tikka Massala15.84.34.4122
1180Sau, fårekjøtt, lettsaltet, rå14.00.035.0371
1181Sei filet, melpanert, stekt i hard margarin19.52.64.4128
1182Sei filet, melpanert, stekt i myk margarin19.52.64.4128
1183Sei filet, melpanert, stekt i smør19.52.64.5129
1184Sei filet, melpanert, stekt i soyaolje19.42.65.4137
1185Sei filet, melpanert, stekt i uspesifisert fett19.52.64.7131
1186Sei, filet, kavringpanert, rå15.12.32.794
1187Sei, filet, kavringpanert, stekt i fett14.62.29.5157
1188Sei, kokt20.60.40.488
1189Sei, rå16.50.00.369
1190Seibiff, melpanert, med forstekt løk, fryst, kjøpt15.66.71.4103
1191Seibiff, melpanert, med forstekt løk, stekt i fett18.17.84.0141
1192Seilaks, i olje, avrent14.20.011.3158
1193Sellerirot, norsk, rå27.02.80.327
1194Semulegryn, hvetegryn10.069.02.0339
1195Sennep5.718.56.4158
1196Sennepssaus2.618.040.2446
1197Serinakaker7.449.824.1450
1198Serrano skinke, Taga31.00.210.0242
1199Servelat10.75.017.3218
1200Servelat, 3 % fett10.08.03.099
1201Servelat, med mindre fett12.54.210.4161
1202Sesamfrø, med skall17.711.250.0590
1203Sesamfrø, uten skall26.54.555.0629
1204Sesamolje0.00.0100.0900
1205Sesampostei/-pasta, vegetarpålegg18.50.958.9624
1206Sik, rå21.50.03.0113
1207Sikorisalat, rå0.50.90.615
1208Sild, fetsild, sommersild, rå17.00.025.0293
1209Sild, fetsild/sommersild, kokt21.30.031.3367
1210Sild, fetsild/sommersild, melpanert, stekt i fett20.23.234.0400
1211Sild, kryddersild11.50.012.0154
1212Sild, kryddersild, innlagt, avrent7.624.510.6224
1213Sild, marinert, i majones/rømme5.520.422.7310
1214Sild, marinert, sennepssild6.125.613.7251
1215Sild, røkt, bøkling22.50.010.4184
1216Sild, spekesild, utvannet16.50.016.0210
1217Sild, storsild, vintersild, rå15.20.014.0187
1218Sild, storsild/vintersild, kokt19.00.017.5234
1219Sild, storsild/vintersild, melpanert, stekt i fett18.13.221.4278
1220Sild, sursild, innlagt, avrent7.820.811.1214
1221Sildesalat, med potet3.29.12.575
1222Sirup0.376.60.0308
1223Sirupskake6.653.22.3264
1224Sitron, rå0.82.20.319
1225Sitronsaft, flaske0.41.60.19
1226Sjokolade, fylt, konfekt5.260.224.3487
1227Sjokolade, med gelé og marsipan, type Troika3.765.617.8445
1228Sjokolade, med kjeks8.258.031.1550
1229Sjokolade, med nøtter9.151.924.3470
1230Sjokolade, melkesjokolade8.153.132.3541
1231Sjokolade, melkesjokolade, porøs9.151.830.3522
1232Sjokolade, Polly, Nidar13.047.035.0560
1233Sjokolade, premium 70% kakao7.132.047.0600
1234Sjokolade, småsjokolader, løsvekt/pose6.556.722.4458
1235Sjokoladedrikk, Rett i koppen, tilberedt2.013.01.071
1236Sjokoladeglasur2.664.811.8380
1237Sjokoladekake, med glasur5.747.216.5364
1238Sjokoladekake, med glasur, kjøpt5.050.021.6419
1239Sjokoladekake, uten glasur6.840.718.2358
1240Sjokolademelk, av pulver og lettmelk3.410.21.670
1241Sjokolademelk, Litago3.39.01.563
1242Sjokolademelk, Q3.59.71.567
1243Sjokoladepudding, av pulver, tilberedt3.214.31.483
1244Sjokoladepudding, Piano3.215.53.5106
1245Sjokoladepulver Rett i koppen11.167.55.1374
1246Sjokoladepulver, lettløselig uten melk4.583.32.5387
1247Sjokoladepålegg, type Sjokade1.057.818.1401
1248Sjokoladesaus, kjøpt2.362.01.2268
1249Sjokoladetrekk, Freia hard sjokoladetopping4.533.551.0606
1250Sjokomelk3.49.21.564
1251Sjysaus, av pulver, tilberedt18.02.50.518
1252Sjøtunge, rå14.80.00.564
1253Skate, rå14.00.00.258
1254Skibrødet, Bakehuset9.039.54.0243
1255Skillingsbolle med vaniljekrem, melisglasur6.746.05.2262
1256Skillingsbolle, kanelsnurr8.050.211.0336
1257Skillingsbolle, kanelsnurr med sukkerstrø, kjøpt8.451.85.2292
1258Skinke, kokt17.90.03.5103
1259Skinke, kokt, 4% fett, Gilde18.01.04.0112
1260Skinkerull, Westfalerskinke26.60.020.0286
1261Skogsbær, frosne, Rema 10001.06.01.045
1262Skolebrød, med melisglasur, eggekrem, kokos6.044.68.2281
1263Skonrokk, grov11.063.48.7394
1264Skumgodter, Marshmallows3.969.00.0292
1265Skummet melk3.34.80.133
1266Skyr bringebærmett10.09.00.278
1267Skyr melonmani10.09.00.278
1268Skyr pærevett10.015.00.4108
1269Skyr sitrongnist10.09.00.278
1270Skyr skogsbærkick 10.015.00.4108
1271Skyr vaniljevilje med vilje10.013.01.0103
1272Smoothieblanding, Rema 1000, fryst1.09.00.550
1273Smultringer6.038.531.6465
1274Smør1.01.082.0746
1275Smør, usaltet1.01.083.0755
1276Smørbrødkjeks, fet, type Cream cracker11.354.616.4418
1277Smørbrødkjeks, grov, type Kornmo8.763.512.2411
1278Smørbrødkjeks, mager, usøtet, type Frokost13.675.41.6378
1279Smørbrødkjeks, salt, fet, type Ritz, Seltiner8.653.523.4466
1280Smørbrødkjeks, type Kaptein14.861.16.4372
1281Smørbrødkjeks, type Start9.475.05.1390
1282Smørkrem, med hard margarin1.445.739.5544
1283Smørkrem, med smør1.746.240.4555
1284Smågodt, blandet, uten sjokolade3.888.50.0369
1285Smågodt, salte8.562.90.0286
1286Snegler, hermetisk15.40.01.272
1287Snjo, bringebær5.015.07.0143
1288Snøfrisk, smørbar geitost6.02.025.0257
1289Sodd, med kjøttboller kjøtt, hermetisk2.53.62.145
1290Soft Flora spesial0.00.080.0720
1291Solbær, rå1.37.61.055
1292Solbærsaft, 1000g sukker pr. l råsaft,drikkeferdig0.110.70.145
1293Solbærsaft, 1000g sukker pr. l råsaft,ublandet0.753.80.5226
1294Solbærsaft, 500g sukker pr. l råsaft,drikkeferdig0.29.60.242
1295Solbærsaft, 500g sukker pr. l råsaft,ublandet0.938.30.7168
1296Solbærsirup, drikkeferdig0.19.50.140
1297Solbærsirup, ublandet0.747.60.6203
1298Solsikkefrø20.37.249.6577
1299Solsikkefrø, fiberrik, Sætre15.032.022.0440
1300Solsikkeolje0.00.098.0882
1301Sopp, norsk, rå3.60.30.322
1302Sopp, sjampinjong hermetisk, avrent2.50.70.522
1303Sorbet1.343.50.0180
1304Sorghum11.069.83.3359
1305Soya matfløte, Alpro2.01.617.3174
1306Soyaburger, stekt i vegetabilsk olje10.712.611.0202
1307Soyabønneost, Tofu7.82.44.687
1308Soyabønner, tørre34.018.917.7402
1309Soyamel36.823.523.5474
1310Soyamelk, naturell, Alpro3.02.51.839
1311Soyamelk, usøtet, Alpro3.30.21.831
1312Soyamelk, vanilje, Gogreen 3.04.02.045
1313Soyaolje0.00.098.9890
1314Soyaprotein, teksturert43.217.65.4315
1315Soyapølse, hermetisk12.03.515.0201
1316Soyasaus3.08.20.045
1317Spagettisaus, Toro0.98.60.545
1318Special K blueberry, Kelloggs7.087.01.0363
1319Spekeskinke30.70.011.4225
1320Speltlompe3.927.10.7130
1321Speltlompe, Buer5.438.00.5183
1322Speltmel, Regal14.066.01.6342
1323Spesialsalami, 30% mindre fett, Gilde24.00.025.0321
1324Spinat, fryst, rå2.10.50.519
1325Spinat, rå2.60.40.621
1326Spirer, Mungbønner3.06.00.030
1327Spisskål, rå2.10.90.318
1328Squash, rå1.22.20.116
1329Squash, Zucchini, rå1.22.20.116
1330Squashfrø, gresskarfrø21.812.745.8559
1331St. Paulin, ost26.00.028.0356
1332Stabburpølse21.52.945.0503
1333Steinbit filet, melpanert, stekt i fett20.92.67.1158
1334Steinbit, kokt23.30.03.1121
1335Steinbit, rå18.60.02.597
1336Stikkelsbær, rå0.85.40.637
1337Stilkselleri, stangselleri, norsk, rå1.11.30.116
1338Storfe, bankekjøtt, rå21.90.04.1124
1339Storfe, bibringe, rå18.90.014.8209
1340Storfe, bog, uten knoke, rå20.20.08.8160
1341Storfe, bogstek, rå21.80.03.7120
1342Storfe, entrecôtekam, rå20.00.011.5184
1343Storfe, entrecôtekam, stekt26.70.013.7230
1344Storfe, filetkam, rå21.10.09.0165
1345Storfe, flatbiff, rå22.50.01.7105
1346Storfe, høyrygg, rå19.90.09.2162
1347Storfe, indrefilet, rå21.20.03.7118
1348Storfe, kam, rå21.10.08.6162
1349Storfe, kjøtt, kokt28.90.010.7212
1350Storfe, kotelettkam, rå20.20.09.9170
1351Storfe, mørbrad, rå22.20.02.3110
1352Storfe, rundstek, rå22.20.02.0107
1353Storfe, steik, roastbiff, rosa stekt27.30.03.7142
1354Storfe, ytrefilet, rå22.20.02.3110
1355Storfe, ytrefilet, stekt26.50.03.6138
1356Styrkebrød, coop10.038.56.3267
1357Sukker, brunt0.094.00.0376
1358Sukker, farin, raffinade, melis0.0100.00.0400
1359Sukkerbrød10.147.65.7284
1360Sukkerbrød, med eggekrem, bær, gele3.513.04.4107
1361Sukkererter, norsk, rå3.55.30.142
1362Sukkertøy, drops3.078.00.0324
1363Sukkertøy, drops, fylt0.568.65.2323
1364Surkål, kjøpt1.45.10.029
1365Sveitser, ost28.00.028.0364
1366Svin, bacon med svor, rå13.90.031.5339
1367Svin, bacon med svor, stekt16.00.049.9513
1368Svin, bog, rå19.30.05.7128
1369Svin, familieribbe, rå15.60.029.5328
1370Svin, flatbiff, rå22.00.02.0106
1371Svin, flatbiff, stekt25.90.03.3133
1372Svin, grillbein, rå17.00.019.9247
1373Svin, indrefilet, rå20.70.03.0115
1374Svin, kamkotelett, uten fettrand, rå18.50.05.1120
1375Svin, kamkoteletter, rå19.00.014.0202
1376Svin, knoke, rå19.50.08.1151
1377Svin, koteletter, kam med fettrand, stekt27.20.018.8278
1378Svin, koteletter, kam uten fettrand, stekt26.50.08.9186
1379Svin, midtribbe, med kam og svor, rå15.60.029.5328
1380Svin, mørbrad, rå18.50.015.7215
1381Svin, nakkekoteletter, rå17.50.015.5210
1382Svin, nakkekoteletter, stekt25.00.019.3274
1383Svin, sideflesk, lettsaltet, rå13.80.027.4302
1384Svin, sideflesk, lettsaltet, stekt16.20.042.9451
1385Svin, sideflesk, uten bein, rå13.60.036.6384
1386Svin, skinke, med knoke, rå17.90.016.4219
1387Svin, skinkestek, rå21.10.03.1112
1388Svin, stek uten fettrand, ovnsstekt30.20.04.4160
1389Svin, stek, med fettrand, ovnsstekt25.60.019.0273
1390Svin, Strimlet svinekjøtt, Gilde19.00.09.0158
1391Svin, tynnribbe, med svor, rå13.80.035.1371
1392Svin, ytrefilet, rå22.20.01.8105
1393Svinekam, røkt12.30.317.6209
1394Svisker2.836.50.5191
1395Sylte23.30.024.6315
1396Syltetøy med mindre sukker, lett0.330.30.1125
1397Syltetøy, 1000 g sukker pr. kg bær0.559.00.3245
1398Syltetøy, 250 g sukker pr. kg bær0.927.70.6127
1399Syltetøy, 500 g sukker pr. kg bær0.741.60.5180
1400Syltetøy, 750 g sukker pr. kg bær0.651.60.4218
1401Søtpotet1.620.00.186
1402Såsisser, små pølser11.15.220.8253
1403Tacosaus, hot, Old el paso0.96.70.333
1404Tacoskjell, maisskjell6.456.025.2487
1405Taffelost, bacon23.00.325.0318
1406Tagliatelle con spinaci, Barilla12.072.21.5369
1407Te, svart, tilberedt0.30.00.01
1408Tikka masala cooking sause, Santa Maria 3.07.54.580
1409Tikka masala, Uncle Bens1.59.20.088
1410Tomat , importert, rå0.91.20.213
1411Tomat cherry, importert, rå0.62.50.217
1412Tomat, hermetisk1.03.00.220
1413Tomat, kokt0.72.50.218
1414Tomat, norsk, rå0.72.50.218
1415Tomat, soltørket, uten olje14.056.03.0256
1416Tomat, uspesifisert, rå0.81.70.215
1417Tomater, Hakkede, hvitløk & Oregano, Eldorado1.46.00.5160
1418Tomatjuice0.83.00.018
1419Tomatpuré4.512.90.279
1420Tomatsuppe, av pulver, tilberedt1.06.00.533
1421Tomatsuppe, krutonger, Rett i koppen, tilberedt1.08.01.047
1422Tomatsuppe, med makaroni, av pulver, tilberedt1.07.00.538
1423Tomatsuppe, pulver11.063.08.5372
1424Tommi Nutrition, Whey Xplode, sjokolade82.02.51.6352
1425Torsk filet, kavringpanert, stekt i fett15.72.29.5161
1426Torsk filet, melpanert, stekt i fett21.32.64.7138
1427Torsk lettsaltet, kokt22.60.00.494
1428Torsk, filet, kavringpanert, rå16.22.32.798
1429Torsk, forfritert, fryst, rå12.017.49.2202
1430Torsk, forfritert, fylt, fryst10.69.66.8143
1431Torsk, i skiver, rå18.10.00.375
1432Torsk, lettsaltet i skiver, rå18.10.00.375
1433Torsk, panert, forfritert, fylt, ovnstekt uten fett11.110.17.1150
1434Torsk, panert, forfritert, fylt, stekt i fett10.39.313.5201
1435Torsk, panert, forfritert, ovnstekt uten fett12.618.29.7212
1436Torsk, panert, forfritert, stekt i fett11.716.915.8258
1437Torsk, rå18.10.00.375
1438Torsk, skiver, kokt22.60.00.494
1439Tortilla, Fullkorn, Old el Paso8.547.86.0291
1440Tortilla, hvetelefse, fint8.448.37.1296
1441Tortilla, maislefse9.446.27.6298
1442Tortilla, pizzatortilla, Santa Maria8.550.05.0290
1443Tortillachips, maischips6.456.925.2487
1444Tran, Møllers0.00.0100.0900
1445Tran, Møllers Dobbel, kapsler23.00.066.0686
1446Tran, Nycomed0.00.0100.0900
1447Tunfisk i olje, Eldorado24.50.04.0130
1448Tunfisk i vann, first price24.00.01.2110
1449Tunfisk, i gele, hermetisk16.50.00.470
1450Tunfisk, i olje, avrent, hermetisk24.60.03.3128
1451Tunfisk, i olje, ikke avrent, hermetisk22.30.013.5211
1452Tunfisk, i vann, abba25.00.01.0110
1453Tunfisk, i vann, avrent, hermetisk24.50.01.2109
1454Tunfisk, makrellstørje, rå24.00.01.0105
1455Tunfisk, sitron og pepper20.02.45.7140
1456Tyggegummi, med sukker0.481.00.0326
1457Tyttebær, 500 g sukker pr.kg bær, fryst0.537.90.4162
1458Tyttebær, rå0.77.00.644
1459Tyttebærsyltetøy, hjemmelaget, Nora0.537.00.5160
1460Tzatziki dip, Bama1.22.940.7383
1461Tørrfisk78.50.01.4327
1462Uer lettsaltet, skiver, kokt20.20.03.3110
1463Uer, kokt20.20.03.3110
1464Uer, lettsaltet, rå17.10.02.894
1465Uer, rå17.10.02.894
1466Ultimate Nutrition, Muscle Juice, Gainer22.064.15.2385
1467Ultra Mass - Stacker19.073.04.5414
1468Vafler med egg, helmelk7.124.89.8218
1469Vafler med egg, lettmelk7.124.98.4206
1470Vafler med egg, lettmelk, uten fett8.230.92.9185
1471Vafler med egg, sk melk7.124.97.7199
1472Vafler med fløte/rømme, uten egg5.223.516.1262
1473Valnøtter14.73.368.5700
1474Vaniljeekstrakt0.112.60.1287
1475Vaniljekrem, med helmelk2.917.83.6115
1476Vaniljekrem, Piano2.715.08.8150
1477Vaniljesaus, av pulver, tilberedt3.112.91.477
1478Vaniljesaus, Piano2.715.58.5148
1479Vaniljesukker0.091.10.0364
1480Vann0.00.00.00
1481Vann med kullsyre0.00.00.00
1482Vannbakkels, uten fyll10.120.230.5398
1483Vannkastanjer, hermetiske0.97.40.038
1484Vegetabilsk postei, vegetarpålegg, Tartex7.011.918.0238
1485Vikingmelk, Nestle6.59.58.5133
1486Viltsaus, av pulver, tilberedt3.07.02.562
1487Viltsuppe, kremet, Toro1.44.65.272
1488Vin, alkoholfri0.27.00.029
1489Vin, alkoholsvak0.06.10.036
1490Vin, hvitvin, halvtørr, 10 vol-% alkohol0.12.90.067
1491Vin, hvitvin, tørr, 12 vol-% alkohol0.00.20.067
1492Vin, rødvin, 12 vol-% alkohol0.20.80.070
1493VIP Tommi Nutrition, SUPER HIT, pre/during workout90.52.00.5370
1494Vita Hjertego Flerkornsblanding, blåbær/tranebær10.062.04.0330
1495Vita Hjertego´ olje0.00.0100.0900
1496Vitargo0.569.00.5370
1497Vørterkake7.355.71.6275
1498Vørterøl0.49.10.038
1499Vårløk, fersk2.34.00.433
1500Waldorfsalat1.95.723.0242
1501Whey Isolate, Strawberry86.04.01.5372
1502Whey Protein Isolate, sjokolade, Vitality Line86.05.56.5402
1503Whey Tech, proteinpulver76.013.62.2378
1504Whey, proteinpulver 80%80.04.04.0372
1505Whey-100, Proteinpulver86.01.21.0366
1506Whey-80, proteinpulver, sjokolade76.04.08.5395
1507Whipping Cream0.62.626.0243
1508Wienerbrød med eggekrem6.635.925.8406
1509Wienerbrød med syltetøy, kjøpt6.937.917.9346
1510Wienerkringle med mandelfyll5.839.021.6379
1511Wienerpølse, gilde10.07.018.0230
1512Wienerpølse, Go' og Mager10.06.09.0145
1513Wienerpølse, med mindre fett11.50.011.0145
1514Wienerpølse, sportswiener10.75.319.2237
1515Wienersnitzel, rå19.75.815.8244
1516Wok classic, fryst, findus1.54.50.435
1517Wok Grønnsaksblanding, Rå 1.04.00.032
1518Yaconsirup2.271.10.0293
1519Yoghurt Vanilje, TINE3.613.03.092
1520Yoghurt, activia, ananas-passion2.99.10.755
1521Yoghurt, activia, skogsbær3.413.32.792
1522Yoghurt, drikke, frukt3.912.91.480
1523Yoghurt, frukt3.414.43.2100
1524Yoghurt, frukt, lett, 0,1%, Yoplait4.612.20.168
1525Yoghurt, frukt, lett, 0,5%3.712.40.670
1526Yoghurt, frukt, Litago3.613.83.6102
1527Yoghurt, frukt, med müsli4.321.53.2134
1528Yoghurt, naturell3.95.53.872
1529Yoghurt, naturell, Biola4.38.92.979
1530Yoghurt, naturell, Tine4.15.63.974
1531Yoghurt, skogsbær, tine3.713.03.093
1532Yoghurt, Skyr Ananas og mango10.05.00.264
1533Yoghurt, Skyr appelsin og mango10.04.00.259
1534Yoghurt, Skyr blåbær og vanilje10.04.00.258
1535Yoghurt, Skyr jordbær og granateple10.04.10.259
1536Yoghurt, Skyr Naturell11.03.30.259
1537Yoghurt, Skyr rips og vanilje10.03.00.258
1538Yoghurt, Skyr skogsbær og vanilje10.04.00.359
1539Yoghurt, soya, naturell, Alpro4.02.82.350
1540Yoghurt, sviske, Biola3.714.02.593
1541Yoghurt, tyrkisk4.25.110.0129
1542Yoghurt, vanilje, dobbel 0%, yoplait4.07.00.146
1543Yoghurtnøtter9.043.042.0582
1544Yoplait dobbel 0%, appelsin4.16.30.143
1545YT kesam, blåbær9.016.01.7115
1546YT kesam, bringebær og rips9.016.01.7115
1547YT mellommåltidsdrikk, banan/pasjonsfrukt4.112.80.572
1548YT mellommåltidsdrikk, bringebær/tranebær4.012.00.567
1549YT mellommåltidsdrikk, skogsbær4.010.00.763
1550YT restitusjonsdrikk, banan/jordbær5.48.61.065
1551YT sportsdrikk, appelsin0.06.00.024
1552YT sportsdrikk, sitrus0.06.00.024
1553YT, energibar8.764.08.7378
1554YT, muslibar6.070.05.4363
1555YT, restitusjonsbar30.048.07.9373
1556Øl, alkoholfritt0.33.40.018
1557Øl, Tuborg Lite0.43.20.039
1558Øl,Ringnes Lite0.41.00.028
1559Ørret oppdrett, kokt20.30.012.0189
1560Ørret oppdrett, skiver, melpanert, stekt i fett20.43.216.1240
1561Ørret, filet, røkt24.20.014.2225
1562Ørret, oppdrett, rå17.20.010.2161
1563Ørret, sjøørret, kokt23.60.13.9130
1564Ørret, sjøørret, melpanert, stekt i fett23.63.28.2181
1565Ørret, sjøørret, rå20.00.03.3110
1566Østers, rå9.30.02.459
1567Østerssaus1.410.90.350
1568Åbor, rå18.10.01.384
1569Ål, røkt18.60.028.0326
1570Ål, rå17.30.032.5362
Rader pr. side
Viser side av